#SprzątamyDlaPolski - VII edycja

Przedszkole Gminne "Kraina Marzeń" w Jerzmanowej w dniu 22 kwietnia 2024 r. wzięło udział w VII edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. To niezwykła data, która promuje dbanie o nasze środowisko nas otaczające w Międzynarodowym Dniu Ziemi. Wszystkie grupy przedszkolne włączyły się w akcję ekologiczną poprzez sprzątanie terenów w pobliżu przedszkola, w pobliżu ogródków działkowych, Urzędu Gminy Jerzmanowa. Grupa "Misie" wyruszyła z workiem oraz rękawiczkami jednorazowymi na skwer zielony obok bloków w pobliżu ogródków działkowych. Z wielkim zapałem wszystkie przedszkolaki poszukiwały śmieci. Takie wydarzenie uczy dzieci szanowania swojej planety, podnoszenia świadomości ekologicznej, że należy wrzucać śmieci do kosza, do odpowiednich pojemników i uczyć się je segregować. Akcja "SprzątamyDlaPolski" łączy ludzi z przedszkoli, szkół z całej Polski, którzy uczestniczą w tym przedsięwzięciu. "Misie" szybko odnajdywały śmieci, których ku naszemu zadowoleniu nie było dużo. Jako mali ekolodzy, Misie wróciły uśmiechnięte do przedszkola, że nasza mała ojczyzna Jerzmanowa nie jest tak zaśmiecona.

Drodzy Rodzice, uczmy dzieci dbać o porządek dookoła nas już od najmłodszych lat, "bo czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci".