ROZKŁAD DNIA

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku od 600 do 1600.

Schodzenie się dzieci odbywa się w godzinach od 600 do 800.

Odbieranie dzieci w godzinach od  1400 do 1600.

Prosimy o przestrzeganie powyższych ustaleń

Późniejsze przyprowadzanie dziecka do przedszkola prosimy zgłosić telefonicznie.

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

(8:00–13:00 REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ)

6.00-8.00

Schodzenie się dzieci do przedszkola.

Zabawy służące realizacji pomysłów i zainteresowań dzieci w tym czytaniem, liczeniem i pisaniem.

Gry i zabawy dydaktyczne, konstrukcyjne, tematyczne, badawcze służące realizacji programu wychowania przedszkolnego.

Rozmowy w oparciu o oglądane ilustracje, ćwiczenia ortofoniczne, oddechowe, słuchowe, gramatyczne itp.

Słuchanie utworów literatury dziecięcej, historyjki obrazkowe.
 Zabawy wg zainteresowań dzieci.

Praca indywidualna z dziećmi mającymi trudności oraz z dziećmi zdolnymi.

8.00-8.20

Prace porządkowe.

Ćwiczenia poranne.

Przygotowanie do śniadania.

8.20-8.40

Śniadanie – doskonalenie umiejętności estetycznego spożywania posiłków, kulturalnego zachowania przy stole.

8.40-11.00

Zajęcia edukacyjne w sali i na powietrzu kierowane i niekierowane prowadzone wg planów miesięcznych oraz wybranego programu nauczania.

Zabawy dowolne w sali przy niewielkim udziale nauczyciela.

Zabawy i zajęcia ruchowe, rytmika, zabawy w jęz. obcym nowożytnym przygotowujące dzieci do posługiwania się tym językiem.

Spacery, zabawy na świeżym powietrzu, zabawy i gry ruchowe, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowe i ogrodnicze.

Zabawa ruchowa z określonym elementem ruchu.

11.00-11.40

Utrwalanie nawyku prawidłowego korzystania z urządzeń sanitarnych. Przygotowanie do obiadu. Obiad.

11.40-13.15

Relaksacja, odpoczynek przy muzyce i bajkach relaksacyjnych - grupy młodsze.

11.40-13.15

Tworzenie różnorodnych sytuacji edukacyjnych sprzyjających twórczości plastycznej, muzycznej, ruchowej, werbalnej dzieci, praca indywidualna, zabawy dydaktyczne o charakterze poszerzającym temat, zabawy w ogrodzie przedszkolnym lub zabawy w kącikach zainteresowań, zabawy w teatr, prace nauczycielki o charakterze obserwacyjnym.

Zajęcia dodatkowe (w tym religia na wniosek rodziców).

Zabawa ruchowa z określonym elementem ruchu. - grupy starsze.

13.15-14.00

Czynności porządkowe i samoobsługowe, przygotowanie do  II dania .

Obiad.

14.00-16.00

Zabawy zorganizowane lub dowolne z inicjatywy dzieci, ćwiczenia indywidualne dostosowane do możliwości dzieci, zabawy i gry edukacyjne i planszowe przy stolikach z małym zespołem, czytanie fragmentów książek, układanie puzzli, ćwiczenia grafomotoryczne, prace porządkowe w sali i w półkach indywidualnych. Rozchodzenie się dzieci.

Zajęcia finansowane z budżetu :

Zajęcia logopedyczne

Gimnastyka korekcyjna

Warsztaty ceramiczne

Zajęcia stymulujące rozwój dzieci

Basen -6-latki

Religia  –  dzieci 6-letnie wg. życzeń rodziców

Na podstawie ramowego rozkładu dnia nauczycielki planują organizację pracy w grupie.