NIEBIESKIE IGRZYSKA

18 kwietnia 2024 r. to dzień, w którym nasze przedszkole brało udział w Niebieskich Igrzyskach. To część obchodów Światowych Dni Świadomości Autyzmu 2024 i ma charakter edukacyjny i sportowo-integracyjny. To ogólnopolskie wydarzenie pokazuje, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Otwarcie imprezy rozpoczęły zabawy taneczne przy "Hymnie Niebieskich Igrzysk". Następnie dzieci ze wszystkich grup uczestniczyły w zabawach sportowych:  tor przeszkód, skoki w workach, bieg z łyżką z ziemniakiem, połóż rękę i nogę na macie.  Niebieskie Igrzyska pokazują jak wspaniale dzieci z autyzmem mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych i wspólnotowych. Wszyscy ubrani w niebieskich barwach radośnie, zwinnie i starając się dokładnie wykonywali zadania. Grupa "Misie" w sali z paniami zapoznała się z prezentacją multimedialną "Autyzm". "Misie" tańczyły z niebieskimi szarfami przy "Hymnie Niebieskich Igrzysk" oraz układały różne wzorki. Dużo uśmiechu i radości sprawiły im zabawy ruchowe z niebieskimi balonami. Wsłuchiwały się w informacje co to jest autyzm i jak te dzieci odbierają świat.  Słuchając "Hymnu Niebieskich Igrzysk" zrozumieliśmy, że "Każdy sprawny jest inaczej, szybciej biegnie, wyżej skacze, my tu różnic nie widzimy tylko dobrze się bawimy." Obchodom Dnia Autyzmu towarzyszyła też zabawa plastyczna - wyklejania niebieską wycinanką - szablonu motyla.

Pamiętajmy - "Jesteśmy różni, ale tak samo ważni"