WITAMY PRZERÓBKARZY W PRZEDSZKOLU

Dnia 25 października 2023 r. odbyło się niezwykłe spotkanie przedszkolaków z przeróbkarzami Zakładów Wzbogacania Rud Oddział Polkowice. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały wypowiedzi o ich pracy. Potem wszystkie grupy przedszkolne jako brygady górnicze otrzymały kamizelki i wyruszyły windą w dół kopalni. W wielkiej gotowości i z zaangażowaniem przechodząc przez tunel, szukały rud miedzi. Szczęśliwe przedszkolaki zaczęły kruszyć skały minerałów, które imitowały piłeczki, zbierając je do wagoników. Ile śmiechu i radości wywołała ta zabawa, która nie szczędziła ich sił. Wszyscy zadowoleni z przygody wracali na powierzchnię, przechodząc przez ciemne korytarze kopalni z latarkami, do której przyłączyli się pani Dyrektor, panie nauczycielki i inni pracownicy przedszkola. To była niezwykłą wyprawa, pełna emocji, ciekawości, za którą to pracę przedszkolaki zostały nagrodzone przez górników medalami oraz torbami z upominkami: piszczałkami, piłeczkami, bańkami mydlanymi i drewnianymi bączkami. Na ręce przeróbkarzy pani Dyrektor Monika Musielak wręczyła Dyplomy Podziękowania, a nauczyciele przekazali laurki. To była niezapomniana lekcja o trudzie pracy górnika, który pozyskuje z wydobytej rudy miedź oraz wielka wycieczka do "kopalni" uwieczniona na pamiątkowych zdjęciach.

Serdecznie dziękujemy gościom przeróbkarzom smileZakładów Wzbogacania Rud Oddział Polkowice - pani Anecie Zagórskiej, panu Albertowi Białkowskiemu, panu Bartłomiejowi Krupskiemu oraz panu Janowi Demczakowi za przybycie. Z utęsknieniem czekamy na kolejne spotkanie.