Przedszkole Gminne "Kraina Marzeń" w Jerzmanowej

Zasady odpłatności za świadczone usługi na podstawie Uchwały Rady Gminy

Zasady odpłatności za świadczone usługi-na podstawie Uchwały Rady Gminy

OPŁATY ZA POBYT W PRZEDSZKOLU GMINNYM W JERZMANOWEJ

I. Opłaty o świadczenie usług wykraczających poza podstawę  programową wychowania przedszkolnego i za wyżywienie dziecka.

1. Opłata za pobyt dziecka/dzieci w przedszkolu pobierana jest na podstawie Uchwały Nr   LI/347/2018 w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego prowadzonego przez Gminę Jerzmanowa

2. Przedszkole jest czynne od godziny 6:00 do godziny 16:00. Czas realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego wynosi 5 godzin dziennie i  realizowana jest w godzinach  od 8:00 do 13:00.

3. Rodzice uiszczają opłatę za pobyt dziecka ponad podstawę programową zgodnie z zadeklarowanym czasem pobytu  wynikającym z zawarta Umowa na dany rok szkolny.

4. Opłata  za pobyt dziecka w przedszkolu ponad  podstawę programową wychowania przedszkolnego  wynosi 0,50 zł za godzinę. Godzinę pobytu dziecka ponad podstawę programową ustala się następująco: każda godzina rozpoczęta  traktowana jest jako pełna godzina zegarowa.

5. Podstawę naliczenia opłat za przedszkole, stanowi miesięczna ewidencja faktycznej liczby godzin pobytu dziecka w przedszkolu, prowadzona w dzienniku zajęć każdego oddziału przedszkolnego.

6. Opłata  za świadczenia przekraczające podstawę programowa wychowania przedszkolnego za każdy miesiąc pobierana jest z góry do 15 dnia każdego miesiąca.

8. Opłatę ustala   się mnożąc miesięczną liczbę godzin pobytu dziecka ponad podstawę programową wychowania przedszkolnego  przez wartości 0,50 zł.

9. Opłata za wyżywienie dziecka wynosi 9,00 zł za każdy dzień roboczy pobytu dziecka w Przedszkolu i  wnoszona jest za miesiąc z góry  w terminie do 15 dnia każdego miesiąca.

10. Opłata za wyżywienie podlega zwrotowi za każdy dzień nieobecności dziecka w przedszkolu.

UWAGA !

OPŁATY ZA POBYT DZIECKA W PRZEDSZKOLU  POBIERANE SĄ DO 15-GO KAŻDEGO MIESIĄCA

Opłaty można uiścić w przedszkolu w wyznaczonych dniach zbierania odpłatności lub wpłacić na podane poniżej konta:

-opłatę proszę wpłacać na konto:

Podpisała: Monika Musielak

Dokument z dnia:    01.09.2022r.

Brak załączników

Wytworzono:2014-09-03 00:00przez: Admin