O PRZEDSZKOLU

1 września 2011r. przenieśliśmy się z „pałacu” gdzie mieściło się 2 oddziałowe przedszkole do nowego, przestronnego budynku przy ul. Obiszowskiej 25, które mogło pomieścić 75 dzieci.

Przedszkole posiadało 3 sale do zabaw i zajęć z łazienkami, leżakownią dla 3 latków, salę wielofunkcyjną, duży hol połączony z szatnią, zaplecze kuchenne, pokoje administracji.

Przy przedszkolu dla dzieci znajduje się duży plac zabaw oraz boisko do piłki nożnej dostosowany dla dzieci.

Z każdym rokiem dzieci przybywało dzieci; jadalnia zamieniła się na salę zabaw i zajęć dla dzieci i tak jest do dziś.

W 2014r. społeczność przedszkolna, rada rodziców i przyjaciele przedszkola wspólnie wybrali imię dla naszego przedszkola „Kraina Marzeń” oraz logo przedszkola.

Uroczystość odbyła się 6 czerwca 2014r.

Przedszkole – informacje.

NASZA PLACÓWKA sprawuje opiekę nad dziećmi w godzinach od 6.00 do 16.00. Ramowy rozkład dnia uwzględnia realizację  podstawy programowej, w niej potrzeby rozwojowe i możliwości dzieci oraz  ochronę zdrowia, bezpieczeństwo i higienę. Zajęcia planowane i inspirowane przez nauczycielki  wyzwalają  aktywność dzieci w różnych sferach rozwojowych  przeplatając je  zabawami podejmowanymi przez dzieci, wynikającymi z ich inicjatywy i aktywności.

PRZEDSZKOLE urządzone jest nowocześnie i funkcjonalnie. Spełnia wymogi bezpieczeństwa (m.in. wyposażone jest w domofon, posiada ogrodzony i zamykany plac zabaw). Dla dzieci przygotowane są cztery przestronne,  kolorowe  sale  dydaktyczne. Ponadto w przedszkolu znajduje się pokój do pracy terapeutycznej oraz szatnia  wyposażona w indywidualne półki, taras. W salach posiadamy nowoczesne sprzęty, zabawki, inspirująca do działań baza dydaktyczna oraz różnorodne kąciki m.in. przyrodniczy, książek, muzyczny, lalek itp.  Przedszkole posiada dobrze wyposażoną kuchnię, w której sporządzane są domowe posiłki zgodnie z normami żywieniowymi oraz szereg pomieszczeń gospodarczych.

KADRA PEDAGOGICZNA jest wykwalifikowana, o wysokim poziomie kompetencji zawodowych. Wszystkie nauczycielki systematycznie uczestniczą w doskonaleniu zawodowym, poszukują nowych rozwiązań pedagogicznych, dzięki czemu wspierają dzieci w ich rozwoju.

Przedszkole  Gminne „ Kraina Marzeń" bierze czynny udział we wszelkiego rodzaju akcjach, wspomaga i współpracuje z licznymi stowarzyszeniami i organizacjami. Od wielu lat propaguje zdrowe odżywianie. Dzieci i pracownicy przedszkola właczają się w pomoc chorym zbierając nakrętki, które zostają przekazane OSP Smardzów poprzez wrzucanie ich do skarbonek w kształcie serca.

Oferujemy pracę nowoczesnymi metodami oraz prowadzimy wiele ciekawych zająć dodatkowych rozwijających indywidualne zdolności dzieci:

• naukę pływania - dzieci sześcioletnie;
  • język angielski - wszystkie grupy;
  • religię - dzieci sześcioletnie;
  • logopedię, psycholog- według zaleceń i potrzeb;
  • zajęcia korekcyjno - kompensacyjne - dla dzieci z trudnościami w przyswajaniu treści;
  • zajęcia cermiczne;
  • warsztaty instrumentalno- wokalne z wykorzystaniem metody Batti Strauss;
  • zajęcia ruchowe;

Zapewniamy atrakcyjne zabawy w dużym i słonecznym ogrodzie oraz świetną zabawę w doskonale zorganizowanych salach.
    Organizujemy ciekawe imprezy i uroczystości z udziałem Rodziców.
    W pracy z dziećmi wykorzystujemy najnowsze, różnorodne i atrakcyjne metody z zakresu pedagogiki przedszkolnej.
    Dzieci mają możliwość poznania siebie, swoich możliwości i swojego miejsca w społeczności przedszkolnej. Dużo rysują, śpiewają, malują i tańczą.
    Gwarantuje to wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Organem prowadzącym naszą placówkę jest Gmina Jerzmanowa.
Nadzór pedagogiczny sprawuje Dolnośląski Kurator Oświaty z delegaturą Kuratorium Oświaty w Legnicy.